Haber

Antonov: ABD, İstanbul anlaşmalarındaki sistemik başarısızlıkların sorumluluğundan kaçınmak istiyor

Amerika Birleşik Devletleriidarenin temsilcileri tahıl anlaşmasıBir an önce yeniden yürürlüğe girmesi yönündeki açıklamaları değerlendirerek, Rusya’nın Washington Büyükelçisi Anatoly Antonov, “Washington’ın gelişmekte olan ülkelere Rusya’yı tahıl anlaşmasına geri dönmeye ikna etmeleri için baskı yapma girişimleri, gerçekleri çarpıtmaya yönelik bir bilgilendirme kampanyasının parçası.”söz konusu.

Antonov, ABD’nin bu tavrıyla ‘Birbiriyle bağlantılı İstanbul anlaşmalarının işleyişindeki sistemik başarısızlıkların sorumluluğundan kaçmaya çalışmak’stresli.

Antonov, Karadeniz girişimini yeniden başlatmak için ikna çabalarının tamamen anlamsız olduğunun altını çizdi. “En fakir ülkelerin yükünü hafifletmekten sorumlu ve çıkarı olan Rusya, en üst düzeydekiler de dahil olmak üzere, tahıl anlaşmasını kurtarmak için kapının açık olduğu mesajını defalarca gönderdi. ABD ve müttefiklerinin yapması gerekenler paket tarım anlaşmalarının uygulanmasının önündeki engelleri sözde değil fiilen kaldırmaktır.Buna, Rusya’nın tarımsal ihracatının dünya pazarlarına erişiminin önündeki engeller de dahildir.terimleri kullandı.

haberibradi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu